Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2019

 • Projekty: Dziedzictwo Niepodległej - nowy projekt MBP w Jaśle
  03 czerwca 2019

  Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała dofinansowanie ze środków Programu Dotacyjnego „Niepodległa” na realizację projektu edukacyjnego zachęcającego do czynnego uczestnictwa w kulturze i wspólnego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 • Odeszła Czesława Faber
  03 czerwca 2019

  Z wielkim żalem zawiadamiamy, że odeszła Czesława Faber - wspaniała bibliotekarka, wieloletni pracownik, kierownik oraz dyrektor naszej Biblioteki. Uczyła nas szacunku do książek i człowieka oraz rzetelności bibliotekarskiego rzemiosła. Ciągle będzie w naszej pamięci. 

 • Akcje: BAWIMY SIĘ KONCERTOWO, czyli Dzień Dziecka w Jaśle
  01 czerwca 2019

  Burmistrz Miasta Jasła zaprasza 1 czerwca wszystkie dzieci na zabawę z okazji Dnia Dziecka. Piknik pod hasłem „Bawimy się koncertowo” odbędzie się w Ogrodzie Jordanowskim (w razie niepogody w budynku MDK). Rozpoczęcie imprezy - godz. 13.30.

 • Akcje: Spoko-Loko czyli czytanie Lokomotywy z jasielską Biblioteką
  01 czerwca 2019

  1 czerwca br. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zainaugurowała Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom podczas Miejskiego Dnia Dziecka w Ogrodzie Jordanowskim

 • Akcje: Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie. XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
  01 - 09 czerwca 2019

  W dniach 1 – 9 czerwca 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włącza się w działania XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, inicjatywę  Fundację ABCXXI. W tym roku czytamy pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.

 • Kluby: List
  30 maja 2019

  30 maja 2019 r. Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus”  Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprosił na dyskusję o książce Mary Simses „Apetyt na życie”.

 • Kluby: Apetyt na życie
  30 maja 2019

  Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus”  Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na dyskusję o książce Mary Simses „Apetyt na życie”. Spotkanie odbędzie się 30 maja 2019 r. (czwartek) o godzinie 16.30, ul. Kopernika 8.

 • Dla bibliotekarzy: Biblioteki w działaniu. Powiatowy Dzień Bibliotekarza
  29 maja 2019
  W dniu 29 maja 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbył się Powiatowy Dzień Bibliotekarza.
 • Projekty: Ogarnij czytanie z rysowaniem!
  27 - 28 maja 2019

  W dniu 27-28 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbędą się warsztaty literacko-artystyczne, które poprowadzi Jolanta Richter-Magnuszewska – ceniona ilustratorka książek dla dzieci.

 • Projekty: Barwy czytania!
  27 - 28 maja 2019

  Kiedy użyć mocnych kolorów, a kiedy szarości? Lepiej malować farbami czy kredkami? Jak można wykorzystać drapak kuchenny i stare gazety w tworzeniu ilustracji? I jak ma się czytanie do rysowania?

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz