Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2019

 • Akcje: Przedszkolaki kochają pluszaki…
  16 października 2019

  Z okazji Urodzin Książkowego Misia 16 października 2019 r. w  Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się przyjęcie, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaśle.

 • Festiwal: Wołanie z Beskidu – spotkanie z Moniką Sznajderman
  14 października 2019
  14 października 2019 r. w ramach XIV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbędzie się spotkanie z Moniką Sznajderman, z którą będziemy rozmawiać o jej najnowszej książce pt. „Pusty las”.
 • Festiwal: Pamięć o zapomnianych - spotkanie z Moniką Sznajderman
  14 października 2019

  14 października 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w ramach XIV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego, odbyło się spotkanie z Moniką Sznajderman, antropolożką kultury, pisarką, współwłaścicielką Wydawnictwa Czarne.

 • Akcje: Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia
  14 października 2019

  W rocznicę pierwszego wydania książki A.A. Milne „Kubuś Puchatek”, które miało miejsce 14 października 1926 roku, co roku obchodzimy urodziny wszystkich książkowych misiów.

 • Projekty: Kolorowy świat Zofii – spotkanie z Angeliką Kuźniak
  09 października 2019

  9 października 2019 o godz. 16.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu „Dziedzictwo Niepodległej” zaprasza dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na spotkanie z elementami warsztatów literacko-artystycznych z Angeliką Kuźniak, autorką książki „O Zofii, co zbierała kolory”.

 • Projekty: Stryjeńska - malarka rzeczy polskich - warsztaty reporterskie z Angeliką Kuźniak
  09 października 2019

  9 października 2019 w ramach projektu „Dziedzictwo Niepodległej”, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle odbędą się warsztaty reporterskie dla młodzieży z Angeliką Kuźniak.

 • Projekty: Zosia, która została wielką malarką - spotkanie z Angeliką Kuźniak
  09 października 2019

  9 października 2019 dzieci wraz z rodzicami i dziadkami uczestniczyły w spotkaniu z Angeliką Kuźniak, autorką książki „O Zofii, co zbierała kolory”. Spotkanie z elementami warsztatów literacko-artystycznych odbyło się w ramach projektu „Dziedzictwo Niepodległej”, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

 • Projekty: Reportaż tkwi w szczególe – warsztaty z Angeliką Kuźniak
  09 października 2019

  9 października 2019 w ramach projektu „Dziedzictwo Niepodległej”, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle, młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle  spotkała się z pisarką, reportażystką, trzykrotną laureatką nagrody Grand Press – Angeliką Kuźniak.

 • Dla bibliotekarzy: Groza w bibliotece
  09 października 2019

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle 9 października 2019 r. zorganizowała szkolenie „Groza nie musi być taka straszna – jak przyciągnąć młodzież do biblioteki za pomocą straszydeł starych i nowych?” Uczestniczyli w nim pracownicy bibliotek powiatu jasielskiego.

 • Projekty: Malarz - legionista
  08 - 28 października 2019

  W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle trwa cykl quizów i zagadek dotyczących historii i kultury naszego regionu, organizowanych w ramach projektu „Dziedzictwo Niepodległej”. Zwycięzcą wrześniowego etapu została Pani Danuta Szetlak.  Gratulujemy! Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w przedostatnim zadaniu.