Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2020

 • Kluby: Rupaki i inne dziwaki
  22 stycznia 2020

  22 stycznia 2020 r. w Klubie Czytających Rodzin spotkamy się m. in. z: Łysym Jeżem, Rupakami, zebrą w kratkę, koniem który mówi i śpiewa, beczącą mewą i innymi barwnymi i niespotykanymi bohaterami literatury dziecięcej.

 • Kluby: Metafizyczny sens utraty
  22 stycznia 2020

  Utrata, walka z bólem, poczucie wyobcowania to główne wątki książki „Nieobecność” Magdaleny Piekorz i Ewy Kopsik

 • Kluby: Rupaki i inne dziwaki…
  22 stycznia 2020

  Czy trudno być innym niż wszyscy? Kaczka Dziwaczka, Rupaki, zebra w kratkę, becząca mewa to postaci barwne i ciekawe, ale też wzbudzające różne emocje. Czy potrafimy zrozumieć i zaakceptować kogoś, kto jest inny niż my?

 • Kluby: „Nieobecność” – w sidłach choroby
  21 stycznia 2020

  „Nieobecność” Magdaleny Piekorz i Ewy Kopsik to opowieść o chorobie, niemocy i ludzkim zmaganiu z bólem. Jakie przesłanie niesie książka dowiemy się na  spotkaniu DKK „Liberatorium” MBP w Jaśle.

 • Kluby: „Michaliny” w JDK
  19 stycznia 2020

  W pięknej scenografii Jasielskiego Domu Kultury 19 stycznia 2020 r. odbył się koncert kolęd i pastorałek „Na ludową nutę”, zorganizowany jak co roku przez Powiatową Radę Kół Gospodyń Wiejskich w Jaśle i Jasielski Dom Kultury.

 • Projekty: Zakup nowości wydawniczych w 2019 roku
  14 stycznia 2020

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w 2019 r. otrzymała dofinasowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 1 : "Zakup nowości wydawniczych  do bibliotek publicznych".

 • Konkursy: Zostań autorem w Lirycznym Jaśle
  14 - 31 stycznia 2020

  W związku z dużą rozpiętością terminów ferii zimowych w poszczególnych województwach przedłużamy termin składania prac na XXV Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło” do 31 stycznia 2020 (piątek). Decyduje data stempla pocztowego.

 • Kluby: Bóg przychodzi do nas w swej mocy – kolędowanie w Klubie „Michalina”
  14 stycznia 2020

  Czas kolędowania jest niezwykle radosny więc ”Michaliny” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle rozmawiały o ludowych tradycjach śpiewania pieśni w miejscowościach powiatu jasielskiego.

 • Akcje: Ferie dobrze zaprogramowane w MBP w Jaśle
  13 - 24 stycznia 2020

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat oraz młodzież  11-15 lat do udziału w zajęciach z cyklu „Ferie dobrze zaprogramowane”.

 • Juniwersytet: Rozwijamy się z pasją – I semestr 10. edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego
  10 stycznia 2020

  Specjały kuchni molekularnej, sztuka malowania piaskiem, praca pisarza od „kuchni”, programowanie robotów, warsztaty architektoniczne i smog to zagadnienia, z którymi mieli szansę zapoznać się najmłodsi mieszkańcy Jasła biorący udział w tegorocznych zajęciach Juniwersytetu.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz