Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2021

 • Akcje: Jubileuszowe Narodowe Czytanie w jasielskiej Bibliotece
  06 - 11 września 2021

  W dniach 6-11 września 2021 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do udziału w 10. edycji Narodowego Czytania. W tym roku zachęcamy do lektury „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

 • Kluby: Odnaleźć się w zgiełku świata
  06 września 2021

  Spotkanie z Beatą Preisner w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle miało charakter kameralny. Uczestnicy wysłuchali wierszy i piosenek przy akompaniamencie gitary oraz opowieści o malarstwie jasielskiej artystki.

 • Wrześniowe kody dostępu do serwisu LEGIMI zostały już WYDANE
  03 września 2021

  Informujemy, że wszystkie wrześniowe kody dostępu do serwisu LEGIMI zostały już wydane. Zapraszamy po nowe kody, które będą wydawane w październiku.

 • Akcje: Jubileuszowa edycja Narodowego Czytania
  02 - 11 września 2021

  Na przestrzeni minionych lat stało się już tradycją, że w pierwsze wrześniowe dni Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zachęca mieszkańców do zgłębiania utworów najwybitniejszych polskich pisarzy. W tym roku podczas 10. edycji Narodowego Czytania pochyliliśmy się nad dramatem Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”.

 • Odszedł Pan Henryk Zych
  01 września 2021

  Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Henryka Zycha, regionalisty, członka założyciela, a także prezesa Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.

 • Godziny funkcjonowania Biblioteki od 1 września 2021
  30 sierpnia 2021

  Od 1 września 2021 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle będzie funkcjonować według nowego harmonogramu. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi godzinami pracy Biblioteki Głównej i naszych filii.

 • Zapraszamy po wrześniowe kody dostępu do serwisu LEGIMI
  30 sierpnia 2021

  Informujemy, że wrześniowe bezpłatne kody dostępu do serwisu Legimi wydawane będą od  1 września 2021 roku (środa).

 • Kluby: „Robinson w Bolechowie” Macieja Płazy i inne lektury
  30 sierpnia 2021

  30 sierpnia 2021 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie DKK „Liberatorium”, w trakcie którego rozmawialiśmy o książce Macieja Płazy „Robinson w Bolechowie” i innych lekturach przeczytanych na wakacjach.

 • Projekty: Szczegół tkwi w słowach – spotkanie z Arturem Andrusem
  27 sierpnia 2021

  27 sierpnia 2021 gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle był Artur Andrus – pochodzący z Podkarpacia dziennikarz radiowy i telewizyjny, poeta, autor książek, bajek i tekstów piosenek, konferansjer, artysta kabaretowy.

 • Projekty: Myśli nieoczywiste – Artur Andrus w jasielskiej bibliotece
  27 sierpnia 2021

  W ramach projektu „Ojczysty – taki bystry!” Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z Arturem Andrusem.