Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2022

 • Konkursy: Laureaci XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży
  24 maja 2022

  24 maja 2022 czerwca 2021 poznaliśmy i nagrodziliśmy laureatów XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle.

 • Konkursy: Finał XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło
  24 maja 2022

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają na uroczysty finał XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło, który odbędzie się 24 maja 2022 r. o godz. 11.00 w Sali offowej Jasielskiego Domu Kultury.

 • Wystawa prac laureatów XXVII OKLTDiM
  24 maja - 30 czerwca 2022

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę prac laureatów XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”.

 • Kluby: Zawsze w moim sercu – Dzień Matki u „Michalin”
  16 maja 2022

  Spotkanie Klubu „Michalina” 16 maja 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle przyniosło wiele wzruszeń, bowiem Klubowiczki wspominały swoje mamy.

 • Świat w jednym miejscu – to biblioteka!
  15 maja 2022

  Dlaczego należy dbać o książki i czy porządek jest ważny w bibliotece? Co to jest książka obrazkowa i czy czytanie dzieciom jest potrzebne? Co należy zrobić, aby otrzymać kartę biblioteczną? Czy zawód bibliotekarza jest trudny? Na te i inne pytania odpowiedzieli uczestnicy spotkań w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek,  zorganizowanych przez Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Akcje: Biblioteka – przyjazne miejsce dla każdego
  15 maja 2022

  W  ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w dniach 8-15 maja 2022 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle przygotował dla czytelników wiele atrakcji.

 • dziecko malujące kredkami kartę pracy z roślinami
  14 maja 2022

  14 maja 2022 r. studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyli w zajęciach, które poprowadził Kamil Szczepka – biolog, fitosocjolog, geolog, specjalista od ochrony przyrody i edukator przyrodniczy.

 • Juniwersytet: Rośliny mięsożerne
  14 maja 2022

  W sobotę 14 maja 2022 r. zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające na Juniwersytet do udziału w zajęciach "Rośliny mięsożerne".

 • „Dzień dobry! - Добрий день!” - zajęcia literacko-artystyczne
  12 maja 2022

  12 maja o 16:00 zapraszamy polskie i ukraińskie rodziny z dziećmi. Będziemy wspólnie czytać, bawić się i tworzyć.

  12 травня о 16:00 запрошуємо польські та українські родини з дітьми. Будемо читати, грати та творити разом.

 • O pięknie liryki węgierskiej – spotkanie autorskie z Péterem Erőssem
  10 maja 2022

  10 maja 2022 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Jasielski Dom Kultury zapraszają na spotkanie z Péterem Erőssem, Węgrem, jaślaninem, autorem wyboru i przekładu „Antologii poezji węgierskiej”. Porozmawiamy o liryce węgierskiej, oraz jej rytmie i melodii urzekających zarówno w oryginale, jak i w polskim tłumaczeniu