Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2022

 • Edukacja: Żeby lampy świeciły
  08 marca 2022

  Kim był odkrywca, który przyczynił się do poskromienia ciemności nocy? Jakie miał marzenia i pasje? Gdzie po raz pierwszy użyto jego wynalazku?

 • Depresja i lęk - kolekcja tematyczna wydawnictw dostępnych w MBP w Jaśle
  07 marca 2022

  Depresja, stres, lęk, nerwica to problemy naszych czasów, w ostatnich dniach jeszcze bardziej aktualne. Dlatego w naszym bibliotecznym katalogu online, z myślą o osobach zainteresowanych problemem depresji i lęku, utworzyliśmy kolekcję tematyczną wydawnictw dostępnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
   

 • Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz IBUK Libra zapraszają na Międzynarodowy Tydzień E-Książki
  06 - 12 marca 2022

  Zapraszamy do korzystania z oferty e-książek w naszej Bibliotece w ramach tegoorcznej edycji Międzynarodowego Tygodnia E-Książki , które w tym roku obchodzimy od 6 do 12 marca.

 • Wystawy: Jasło w obiektywie Wiesława Telegi
  03 marca - 30 kwietnia 2022

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę „Jasło w obiektywie Wiesława Telegi”. Autor od ponad dziesięciu lat fotografuje Jasło, niestrudzenie dokumentując jego życie społeczne i kulturalne, śmiało więc można go nazwać kronikarzem miejskiej przestrzeni.

 • Cykle: Wraca joga w Bibliotece!
  01 marca 2022

  Po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi powracamy do zajęć stacjonarnych jogi dla dzieci i dorosłych.

 • Cykle: Kolorowo i zimowo
  28 lutego 2022

  Kolory są wszędzie. W mieszkaniu, w przedszkolu, w samochodzie, w szkole, na podwórku. Odpowiednio dobrane barwy mogą dodać nam powagi, pobudzać, wyciszać, dodawać energii a nawet.. hamować apetyt!

 • Marcowe kody dostępu do serwisu LEGIMI
  25 lutego - 31 marca 2022

  Aktualizacja z dnia 7.03.2022

  Informujemy, że wszystkie marcowe kody dostępu do serwisu LEGIMI zostały już wydane. Zapraszamy do korzystania z książek i audibooków dostępnych w Bibliotece Głównej i w naszych Filiach. Nowe kody będą dostepne w kwietniu.

   

 • Między Wschodem a Zachodem. Twórczość Orhana Pamuka – wykład online w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle
  23 lutego 2022

  23 lutego 2022 r. o godz. 18.00  zapraszamy na wykład Aleksandry Brzuzy, z cyklu „Świat literatury, literatura świata”.

 • Na styku kultur, kontynentów i religii – twórczość Orhana Pamuka
  23 lutego 2022

  23 lutego 2022 roku odbył się wykład Aleksandry Brzuzy – absolwentki filologii rosyjskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktorantki na Wydziale Filologicznym UJ, o twórczości Orhana Pamuka, wybitnego pisarza tureckiego, laureata literackiej Nagrody Nobla z 2006 roku.

 • Kluby: Tajemnice Czerwonego Klasztoru
  17 lutego 2022

  17 lutego 2022 na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani”, działającego przy MBP w Jaśle, młodzież zgłębiała tajemnice Czerwonego Klasztoru.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz