Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2019

 • Cykle: Lato w kolorze różowym
  29 sierpnia 2019

  Literatura ma wiele barw – Filia nr 3 MBP w Jaśle w czasie wakacji przybrała barwę różową. Kolor różowy jest symbolem miłości, ciepła, pogody ducha, wdzięku i uroku. Różowy prosiaczek, różowa podróż z ciotką Huldą, różowe baletki, babeczki i okulary oraz wiele innych różowych postaci i rzeczy towarzyszyło nam podczas letnich spotkań.

 • Cykle: Zabawa ma kolor niebieski!
  28 sierpnia 2019

  To niewiarygodne ile koloru niebieskiego jest wokół nas. Niebieskie niebo, lazurowe morze, błękitne kwiaty, szafirowe kamienie. Barwy odgrywają w naszym życiu ogromną rolę. Niebieski to jeden z kolorów najrzadziej występujących w przyrodzie. Kolor, który kojarzy się z wypoczynkiem, relaksem i spokojem  był przewodnim tematem wakacyjnych zajęć w  Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Cykle: Lato w kolorze złotym
  28 sierpnia 2019

  Złoty – to kolor dominujący podczas wakacyjnych zajęć w Filii nr 2 MBP w Jaśle. Ten kolor występował we wszystkich tytułach książek, opowiadań i wierszy czytanych podczas zajęć. Uczestnicy spotkań mogli cieszyć się magią wyobraźni, fantastycznym światem, w którym się znaleźli i razem  z bohaterami przeżywać przygody oraz oceniać zachowania różnych postaci. Wspólnie zastanawialiśmy się, jakie mądrości życiowe płyną z baśni.

 • Kluby: Kto się boi magii?
  27 sierpnia 2019

  Dyskusyjny Klub Książki „Zaczytani” zaprasza miłośników fantastyki na spotkanie 27 sierpnia 2019 (wtorek) o godz. 11.00.

 • Kluby: Magia kontra technologia
  27 sierpnia 2019

  27 sierpnia 2019 Dyskusyjny Klub Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle szukał odpowiedzi na pytanie czy magia i technologia to dwie przeciwstawne siły oraz jak odnaleźć własną drogę w świecie uwikłanym w wojnę.

 • Kluby: Prawo pracy wobec wyzwań XXI wieku - prelekcja Marii Bosak-Sojki
  26 sierpnia 2019

  Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na prelekcję dr Marii Bosak-Sojki, która podejmie próbę wyjaśnienia jak odnaleźć się w skomplikowanym świecie prawa pracy.

 • Kluby: Widzieć człowieka w prawie
  26 sierpnia 2019

  Największym wyzwaniem prawa, w tym prawa  pracy, jest człowiek - powiedziała na wstępie Maria Bosak-Sojka, która była gościem Klubu Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Kluby: Bronisława Niżyńska - tancerka doskonała
  12 sierpnia 2019

  Dyskusyjny Klub Książki „Liberatorium” MBP w Jaśle zaprasza na rozmowę o książce Ewy Stachniak „Bogini tańca”.

 • Kluby: Zatracić się w tańcu do szaleństwa
  12 sierpnia 2019

  O tym co sztuka daje a co zabiera? i na ile artyście wolno przesuwać granice etyki? rozmawialiśmy na podstawie książki Ewy Stachniak „Bogini tańca” i filmu Darrena Aronofsky’ego „Czarny łabędź”.

 • Projekty: Nasza historia – nasza pamięć! Lipcowe wyniki i kolejne zadanie
  08 - 31 sierpnia 2019

  Za nami pierwsze zadanie z cyklu internetowych quizów i zagadek dotyczących historii i kultury naszego regionu, organizowanych w ramach projektu „Dziedzictwo Niepodległej”. Zwycięzcą lipcowego etapu została Pani Aneta Rolek. Gratulujemy! Tymczasem zapraszamy do udziału w kolejnym, sierpniowym wyzwaniu!