Facebook
A A A

Aktualności - archiwum 2007

24 października 2007
22 i 23 października 2007 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu I śmiech czasami może być nauką. UŚMIECHNIĘTA AKADEMIA WARTOŚCI (Program Operacyjny Promocja Czytelnictwa ogłoszony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) zorganizowała dla trzech grup młodzieży bezpłatne warsztaty psychologiczne.
22 października 2007
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zorganizowała 17-19 października br. II Festiwal Poezji i Prozy w ramach projektu „Twórcy i Słowa – III jasielskie spotkania z literaturą”. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spotkania autorskie poprowadziła Barbara Sokołowska.
18 października 2007
14 października br. minęła 81 rocznica pierwszego wydania „Kubusia Puchatka” Alana A. Milne’a w Wielkiej Brytanii. Z tej okazji w całej Polsce, z inicjatywy Fundacji ABC XXI – „Cała Polska czyta dzieciom”, obchodzone były Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.
28 września 2007
28 września w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyła się dyskusja panelowa z udziałem Marty Mizuro, którą prowadziła Barbara Sokołowska na temat literatury i czytania. Dyskusję oparto na dekalogu czytelnika zawartego w książce Daniela Pennaca „Jak powieść”. Uczestnicy dyskusji starali się odpowiedzieć na pytanie, czy literaturę należy rozumieć i wartościować, czy oddawać się czystej radości czytania?
27 września 2007
27 września w Klubie Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyła się promocja nowego tomiku Marii Kantor „Pierścień z koralem”.
27 września 2007
27 września br. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zorganizowała spotkanie Klubu Powiększania Wyobraźni, w trakcie którego omówiono książkę Zadie Smith „O pięknie”.
26 września 2007
26 września 2007 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wraz z Domem Pomocy Społecznej w Foluszu zorganizowała integracyjne spotkanie jasielskich uczniów i uczestników terapii zajęciowej prowadzonej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Foluszu.
25 września 2007
25 września 2007 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, w ramach projektu I śmiech czasami może być nauką. Uśmiechnięta Akademia Wartości (Program Operacyjny Promocja Czytelnictwa ogłoszony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego), zorganizowała dwa spotkania z Anną Onichimowską. Autorka ponad trzydziestu książek dla dzieci i młodzieży, wielu sztuk teatralnych, telewizyjnych i radiowych, laureatka licznych prestiżowych nagród krajowych i międzynarodowych spotkała się z młodymi czytelnikami w Szkole Podstawowej nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle.
24 września 2007
24 września w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie autorskie z Adamem Wiedemannem, które poprowadziła Barbara Sokołowska.
17 września 2007
17 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wykład o. Johna Karondukadavila. Tematem wykładu była duchowość Matki Teresy z Kalkuty. Wykład został wygłoszony z okazji 10. rocznicy jej śmierci.

poprzednia 1 [2] 3 4 z 4 następna

Info

 

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz