Facebook
A A A

Aktualności - archiwum 2016

03 sierpnia 2016

Jak wykonać oryginalne stroje  z gazet? Co to jest teatrzyk kamishibai? Z jakich aplikacji można skorzystać w tablecie? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi uczestnicy lipcowych zajęć BIBLIOletnisko zorganizowanych przez Filię nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle

29 lipca 2016

Co to są zabawki sensoryczne i jak je zrobić? Które zwierzę ma szkielet, a nie ma kości? Co rozpuszcza się w wodzie, co po niej pływa, a co w niej tonie? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi uczestnicy lipcowych zajęć BIBLIOLetnisko zorganizowanych przez Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 

29 lipca 2016

Czy ład i porządek są ważniejsze od uczuć i wolności? Czy historia to tylko niepotrzebny balast, który sprawia ból i jest przyczyną nieporozumień i konfliktów? Czy ktoś może zadecydować za ciebie, co jest ważne? Tego typu pytania pojawiły się 28 lipca br. na spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle podczas dyskusji o książce Lois Lowry Dawca.

28 lipca 2016

W czwartek 28 lipca późnym popołudniem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle było niezwykle młodzieżowo, gwarnie i energicznie. Mimo niepogody tego popołudnia wakacyjną Strefę Innowacji licznie odwiedzili nasi wolontariusze.

27 lipca 2016

W wakacyjnym BIBLIOletnisku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w MBP w Jaśle rozpoczęliśmy podróż na drugą stronę tęczy. Przez całe wakacje towarzyszyć nam będzie sympatyczna stonoga Fruzia, dla której przygotowaliśmy ponad 70 par butów!

26 lipca 2016

W Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wakacyjne spotkania rozpoczęliśmy rodzinnym piknikiem Polski-Pomysłowo Opowiadany. Wraz z bajarzem Markiem z grupy Baśnie Właśnie przenieśliśmy się do krainy wyobraźni, gdzie przy dźwiękach instrumentów płynęły opowieści m.in. O królu kruków, poznańskich koziołkach i ludkach biedorobach.

20 lipca 2016

Podstawy programowania, samodzielne stworzenie aplikacji do sterowania robotem i udział w wyścigu robotów! To jedne z atrakcji, jakie czekały na uczestników wakacyjnych zajęć w Lokalnym Klubie Kodowania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

13 lipca 2016

Książkowo, kolorowo, naukowo, energicznie i lirycznie upłynął rok szkolny 2015/16 z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle. Młodzież i dzieci z miejskich oraz gminnych szkół i przedszkoli w bibliotece mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania i zdolności, biorąc udział w bibliotecznych aktywnościach: lekcjach, spotkaniach autorskich i klubowych, warsztatach, obchodach Tygodnia z Internetem, Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom oraz cyklicznych zajęciach tematycznych.

13 lipca 2016
11 lipca 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyła się prezentacja trzech nowych tomików poetek z Klubu „Michalina”.
08 lipca 2016
Ile lat mają poznańskie koziołki? Kim był Turlajgroszek? Czy król kruków uratował Poznań? Na te pytania odpowiadali jaślanie, którzy 8 lipca br. wzięli udział w rodzinnym pikniku „Polski Pomysłowo Opowiadany” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w Filii nr 3.

poprzednia 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 z 15 następna