Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2021

 • Kluby: Wąski pas lądu
  22 października 2021

  22 października 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle  w trakcie spotkania DKK „Liberatorium” rozmawialiśmy o książce Christine Dwyer Hickey „Wąski pas lądu”.

 • Wyjątkowa historia Jasła
  22 października 2021

  22 października 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w ramach cyklu „Rozmowy o regionie”, odbył się wykład Piotra Hudymy „Akcja Pensjonat – czy historia wojenna Jasła jest intrygująca?”.

 • Festiwal: „Poezja i proza na drogach i bezdrożach” – jasielski festiwal literacki zakończony
  22 października 2021

  Festiwalowe spotkania i emocje już za nami. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zakończył się, trwający dwa tygodnie (27 września – 10 października 2021 roku), jubileuszowy XV Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny. Na uczestników czekały trzy ścieżki tematyczne  „Drogi i bezdroża”, „W lirycznym Jaśle” oraz „Dziecięce strony”. Naszymi gośćmi byli autorzy związani z Jasłem, Jasielszczyzną i Beskidem Niskim.

 • Projekty: Odkrywcy językowych tajemnic – gra biblioteczna
  22 października 2021

  W ramach projektu „Ojczysty – taki bystry!” Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle we wrześniu i w październiku 2021 roku zaprosiła uczniów szkół podstawowych do udziału w grze bibliotecznej „Odkrywcy językowych tajemnic”.

 • Kluby: Książkowo i urodzinowo w Klubie Czytających Rodzin
  21 października 2021

  Czy uda się urodzinowa niespodzianka dla Elmera? Jak Kasia i Kubuś poradzą sobie z wykonaniem prezentu dla taty? Dlaczego Findus urodziny obchodzi trzy razy do roku?

 • Kluby: Jak cię opisać moja jesieni… czyli korale „Michalin”
  20 października 2021

  Spotkanie Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina” 20 października 2021 roku było bardzo uroczyste.

 • Projekty: Bibliotekarz zintegrowany!
  20 października 2021

  Bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach projektu „Bibliotekarz (ot)WARTY!” zapraszają mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego do udziału w akcji, mającej na celu sprawdzenie, jak postrzegana jest biblioteka i jej oferta.

 • Projekty: Liryka inaczej – teksty piosenek hiphopowych
  18 - 19 października 2021

  W dniach 18-19 października 2021 w ramach projektu „Ojczysty – taki bystry!” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbędą się warsztaty językowe, które poprowadzi dr Barbara Sokołowska.

 • Projekty: Liryka inaczej – warsztaty językowe dla młodzieży
  18 - 19 października 2021

  W dniach 18-19 października 2021 w ramach projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle „Ojczysty – taki bystry!” odbyły się warsztaty językowe, które poprowadziła dr Barbara Sokołowska.

 • Kluby: Człowiek wobec wyboru
  11 października 2021

  11 października 2021 roku, w ramach Klubu Powiększania Wyobraźni, rozmawialiśmy o dylematach moralnych bohaterów filmów – „Alice” Josephine Mackerras i „Euphoria” Lisy Langseth.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz