Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2019

 • Cykle: Tropami tajemnic
  07 czerwca 2019

  Czy można śledzić własny cień? Jakie tajemnice skrywa biblioteka? Czy da się wytropić czarnego kota? Co to jest zwierzoobjaśniarka? I gdzie leży Dalarna, w którym mieszka słynny konik?

 • Akcje: Sprawni jak… – XVIII OTCD w Filii nr 2
  07 czerwca 2019

  W czerwcu 2019 r. Filia nr 2 MBP w Jaśle włączyła się  w działania XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, obchodzonego pod hasłem Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie.

 • Akcje: Na sportowo – XVIII OTCD w Filii nr 1
  07 czerwca 2019

  Za nami kolejny Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Filii nr 1 MBP w  Jaśle, który w tym roku przebiegał pod hasłem: Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie.

 • Projekty: Mocarze wyobraźni! – spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem
  06 czerwca - 06 maja 2019
  W dniu 6 czerwca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbędzie się spotkanie z Marcinem Pałaszem – autorem przepełnionych humorem książek dla dzieci i młodzieży z wątkami detektywistycznymi oraz fantastycznymi.
 • Projekty: Siła wyobraźni – spotkanie z Marcinem Pałaszem
  06 czerwca 2019

  W dniu 6 czerwca br. w ramach projektu ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! w Parku Miejskim odbyło się spotkanie z Marcinem Pałaszem – autorem prawie 40 zabawnych, przewrotnych i nieco zwariowanych książek dla dzieci i młodzieży. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, 4  oraz 12 w Jaśle.

 • Akcje: Bajkowy Dzień Dziecka
  06 czerwca 2019

  Dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, zabawy plastyczne, książki zabawki, quizy, zagadki bajkowe i taneczne – to wszystko i wiele innych atrakcji czekało na najmłodszych podczas pikniku zorganizowanego przez Jasielską Spółdzielnię Mieszkaniową, Komitet Opiniujący przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Zarząd Osiedla „Jasło – Mickiewicza” oraz Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Akcje: Jak nie czytam, jak czytam
  06 czerwca 2019

  6 czerwca br. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włączyła się w Ogólnopolską Akcję Czytelniczą „Jak nie czytam, jak czytam” -  podczas której uczestnicy z całej Polski pobijają rekord w czytaniu w jednym czasie.

 • Projekty: Lalki ludowe czy królowe?
  04 czerwca 2019

  4 czerwca 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu „Dziedzictwo Niepodległej” odbędą się warsztaty artystyczne dla dzieci z elementami historycznymi i literackimi.

 • Kluby: Patrząc w piękną twarz Madonny
  04 czerwca 2019

  4 czerwca 2019 w Klubie „Michalina” rozmawialiśmy o wizerunkach Madonny w literaturze i sztuce.

 • Projekty: Polskie królowe jak lalki ludowe
  04 czerwca 2019

  4 czerwca 2019 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyły się warsztaty artystyczne z elementami sztuki ludowej dla dzieci, które poprowadziła Anna Kaszuba-Dębska, malarka, ilustratorka, autorka książki „Poczet królowych polskich”.