Festiwal: Spotkanie z ilustratorką Iwoną Chmielewską

piątek, 11 października 2024
Festiwal: Spotkanie z ilustratorką Iwoną Chmielewską

Iwona Chmielewska,  ceniona na całym świecie ilustratorka i pisarka, twórczyni autorskich picture booków, na spotkaniu autorskim 11 października 2024 roku opowie o sile słowa i obrazu w swoich książkach, które w piękny sposób dotykają świata wewnętrznych przeżyć i ważnych spraw międzyludzkich.

„W swoich książkach Chmielewska stawia mądre pytania, ważne dla czytelników w każdym kraju i w każdym wieku” – czytamy w jednym z opracowań.

Iwona Chmielewska – laureatka wielu krajowych i międzynarodowych nagród, m.in. trzykrotna triumfatorka ilustratorskiego Oscara, czyli Bologna Ragazzi Award (2011, 2013 i 2020), czterokrotnie nominowana do najbardziej prestiżowej międzynarodowej nagrody dla książki dziecięcej – Nagrody im. Hansa Christiana Andersena w kategorii ilustratorów (2018, 2020, 2022, 2024). Jej książki, publikowane m.in. w Korei Południowej, Japonii, Hiszpanii, Niemczech, są prezentowane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.

Ważne Sprawy – spotkanie autorskie, 11.10.2024 /piątek/, godz. 17:00, Sala edukacyjna MBP, ul. Kołłątaja 1.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.